Projekty

Warsztaty programowania urządzeń mobilnych – telefonów, smartfonów, tabletów

Warsztaty samokształceniowe podczas których uczestnicy nabywają praktycznej umiejętności programowania aplikacji na smartfony, tablety z systemami Android, iOS, Windows Phone.

Koordynator: dr inż. Marek Piasecki  Kontakt
Przejdź do strony projektu

Seminarium konstruowania i programowania robotów Lego Mindstorms

Mając do dyspozycji klocki Lego z serii MindStorms należy skonstruować i oprogramować w specjalnym środowisku programistycznym robota mobilnego, zdolnego do wykonania ściśle określonego zadania. Czasami liczy się czas, prędkość przejazdu. Jednak nie zawsze to wystarcza. Nawet żółw może prześcignąć królika. Trzeba wiedzieć tylko jak to zrobić. Należy wykazać się nie tylko umiejętnościami programistycznymi, ale również pomysłowoscią i niecodziennoscią w projektowaniu i planowaniu.
Przejdź do strony projektu

Robocup

Staramy się stworzyć drużynę wirtualnych zawodników, ktorzy dysponując ograniczonymi mozliwościami ruchu (bieg, kopnięcie, obrót ciała oraz głowy) oraz nie zawsze pewnymi danymi z otoczenia (odbierane z serwera parametry gry) będą rozgrywać prawdziwe mecze piłkarskie. A swoim zachowaniem przypominać rzeczywistych zawodników. Do dyspozycji mamy język programowania C++, specjalne środowisko programistyczne oraz własną wyobraźnię.
Przejdź do strony z materiałami

Odyseusz

Projektujemy i budujemy zintegrowany system informacyjny, który wspomaga użytkownika komunikacji zbiorowej w optymalnym podróżowaniu po Wrocławiu. System ma dostarczać aktualne i wyczerpujące informacje o planowym kursowaniu poszczególnych linii oraz umożliwiać planowanie optymalnego sposobu przejazdu pomiędzy dowolnymi miejscami w obrębie miasta. System powinien być dostępny za pomocą telefonów komórkowych w postaci serwisu WAP, wyspecjalizowanych midletów Java lub serwisów SMS/MMS.
Przejdź do strony z materiałami